رادیو گفتگو سند تحول و برنامه جامع مشارکت خانواده در آموزش و پرورش

یکشنبه, ۲۲ام دی, ۱۳۹۸

برنامه گفتگوی علمی، سوم مهر از سند تحول و برنامه جامع مشارکت خانواده در آموزش و پرورش می‌گوید.

مشاهده خبر

به گزارش رادیو گفت و گو، گفتگوی علمی کاری از این شبکه رادیویی با هدف طرح مبانی علمی و راهکارهای عملیاتی کلان برنامه های پنج ساله در حوزه علم و فناوری است.

این برنامه‌ که با هدف طرح مبانی و مباحث مختلف علمی از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود، سوم مهر از سند تحول و برنامه جامع مشارکت خانواده در آموزش و پرورش می‌گوید.

خانم دکتر دلارا جعفری(عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان)، دکتر فرهاد رمضان زاده(عضو دانشگاه فرهنگیان)، دکتر خلیل جوادیار(کارشناس شورای عالی آموزش و پرورش)، دکتر حدادی(مشاور تحصیلی در امور آموزش و پرورش) و دکتر محمد قمی(عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس)از مهمانان این برنامه هستند.

ابوالقاسم جامه بزرگ، کارشناس تربیتی در خصوص مشارکت خانواده در آموزش و پرورش و اینکه مسئول اصلی تربیت فرزندان، والدین هستند، گفت: در سند تحول بنیادین به این موضوع اشاره شده است یعنی پدر و مادر وظیفه اصلی تعلیم و تربیت فرزندان را بر عهده دارند و آموزش و پرورش و نهادهای تربیتی نقش مکمل را در اختیار دارند.

وی درباره سند تحول نیز اظهار داشت: در سند تحول آمده است، تدوین برنامه جامع مشارکت خانواده مورد تاکید قرار گرفته است اما آنچه اهمیت دارد، عملیاتی و اجرایی شدن آن است. برای سند تحول زیرنظام هایی تعریف شده است که همگی ابلاغ شده اند و بر اساس این زیرنظام ها، دانش آموز باید به مراتبی از حیات طیبه دست پیدا کند.

در همین راستا برنامه گفتگوی اجتماعی با حضور فرهنگیان و نماینده مجلس به بررسی برنامه جامع مشارکت خانواده در آموزش و پرورش بر اساس سند تحول می پردازد.

برنامه گفتگوی علمی که شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۱:۰۰روی موج اف ام ردیف ۵/۱۰۳ مگاهرتز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می شود، تلاش ویژه ای در مطرح نمودن موضوعات مختلف علمی و تجزیه و تحلیل این مباحث دارد.

فایل صوتی